• Nowy

Zegar z kurantem 20002 Dąb

545,00 zł
Brutto

Zegar z kurantem 20002 Dąb, marki Adler

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Zegar z kurantem 20002 Dąb

Stylowy czasomierz do zawieszenia na ścianie stworzony w pracowni znanej i cenionej marki Adler. Przyglądając się wzornictwu, od razu zwracamy uwagę na inspirację słynną szafką Beckera, z trzema pionowymi szybkami przedzielonymi deseczkami. Każda z dolnych szybek posiada charakterystyczną złotą obwódkę. Góra delikatnie pofalowana i uformowana na kształt korony. Drzwiczki frontowe bokami zwieńczone pięknymi kolumnowymi frezami. Górna cześć drzwiczek zabudowana drewnem, z okrągłą zaszkloną luką na tarczę czasomierza. Cyferblat jasny, cyfry arabskie określające godziny doskonale widoczne także z oddali. Wskazówki ozdobne w kolorze czarnym. Wszystkie dodatki metalowe (obwódki na tarczy, wahadełko) w złotym kolorze.

Zegar wyposażony jest w funkcję kuranta (wygrywania melodii, wybijania godziny lub wygrywania melodii i godziny). Zegar pracuje na dwóch niezależnych mechanizmach kwarcowych (bateria typu AA): jeden odpowiada za pracę tarczy zegarowej, drugi za pracę kurantów. Jeżeli z jakiegoś powodu wygrywanie melodii nie jest pożądane, wystarczy komory kurantów nie zapełniać bateriami. Kurantami można także sterować za pomocą pokrętła regulacji głośności.

Zegar wyposażony jest w 4 opcje ustawień mechanizmu kurantów (o każdej pełnej godzinie rozbrzmiewa jedna z 4 wersji):

1. melodia Dla Elizy Ludwiga van Beethovena

2. wybijanie godziny dźwiękiem „bim” odpowiednią ilość razy

3. melodia Westminster następnie wybijanie godziny dźwiękiem „bim” odpowiednią ilość razy (dźwięki rozbrzmiewają w godzinach od 6 rano do 9 wieczór  - pomiędzy tym zakresem jest wbudowany na stałe tryb ciszy nocnej)

4. melodia Westminster

Prezentowany model zegara jest piękny, dostojny, renomowanej marki Adler, oprócz walorów czysto funkcjonalnych stanowi wyborną dekorację wnętrza, szczególnie w aranżacji klasycznej. Warto rozważyć jego zakup jako pomysł na prezent dla bliskiej Ci osoby na wiele różnych okazji.

Wymiary zegara:

- wysokość: 68 cm

- szerokość: 28 cm

- głębokość: 11 cm

- średnica tarczy: 15 cm

2 Przedmioty

Opis

Gwarancja
2 lata
Gwarancja udzielana przez
producenta/importera - lista autoryzowanych punktów serwisowych dostępna w stopce Warunki Gwarancji
Kolor zegara
dąb / oak
Numer katalogowy
20002T
Obudowa zegara
drewniana