Akcesoria zegarmistrzowskie

Akcesoria zegarmistrzowskie

Jest 21 produktów.

Pokazano 1-21 z 21 pozycji
Aktywne filtry

Zegary posiadają mechanizmy składające się z niewielkich elementów, które podatne są na uszkodzenia w przypadku niewłaściwego użytkowania. Stąd do wszelkich drobnych prac naprawczych czy konserwatorskich niezbędne są precyzyjne akcesoria zegarmistrzowskie o odpowiednim przeznaczeniu. W naszym asortymencie znajdują się zarówno artykuły do oliwienia i czyszczenia, a także klucze do zegara, dzięki którym możemy nakręcić mechanizm, który się rozregulował. 

Klucz do zegara

Zegary mechaniczne wymagają okresowego nakręcania za pomocą specjalnych kluczy do zegara. Konieczność ta wynika z zasad działania mechanizmu, który napędzany jest energią zmagazynowaną w napędzie. Energia ta następnie zamieniana jest na ruch obrotowy. Kluczyk do zegara nakręca mechanizm, dzięki czemu dostarcza tę niezbędną energię do prawidłowego funkcjonowania. Każdy mechanizm jest inny, dlatego musimy pamiętać o doborze odpowiedniego rozmiaru klucza. Jeśli mamy w domu wiele różnych zegarów, to bardzo przydatnym akcesorium zegarmistrzowskim może okazać się tzw. wieloklucz do zegara, który ma kilka końcówek.

Płyny i oliwki

Wbrew pozorom proces czyszczenia mechanizmu zegara, to proces łatwy i szybki. Potrzebujemy jedynie zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria zegarmistrzowskie takie jak płyny i oliwki. Wystarczy rozłożyć poszczególne elementy mechanizmu i po kolei przeczyścić pędzelkiem zamoczonym wcześniej w płynie. Po oczyszczeniu i wysuszeniu części możemy dodatkowo naoliwić części jeszcze przed przystąpieniem do składania zegara i nakręcenia mechanizmu kluczykiem do zegara. Oliwki dostępne w naszej ofercie są niezwykle wydajne i do całej operacji wystarczy użyć jedynie kilka kropel.

Bogata oferta na akcesoria zegarmistrzowskie

Sklep Dom Czasu oferuje szeroki wybór zegarów, a także artykułów przydatnych do konserwacji mechanizmów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą narzędzia oraz akcesoria zegarmistrzowskie, które niezbędne są nie tylko w warsztacie każdego profesjonalnego zegarmistrza, ale również przydadzą się wszystkim posiadaczom zegarów, którzy pragną utrzymać te piękne przedmioty w dobrym stanie.

Akcesoria zegarmistrzowskie

Akcesoria zegarmistrzowskie