Mechanizmy do zegarków

Mechanizmy do zegarków

Jest 39 produktów.

Pokazano 1-39 z 99 pozycji
Aktywne filtry

Nasz sklep internetowy oferuje różnego rodzaju mechanizmy do zegarków naręcznych. Generalnie możemy wyróżnić trzy typy - kwarcowe, mechaniczne i automatyczne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą części zegarka na rękę.

Kwarcowy mechanizm do zegarka naręcznego

Zegarki kwarcowe zdobyły sobie uznanie dzięki niezwykle precyzyjnym możliwościom odmierzania czasu. Mechanizm do zegarka naręcznego z kryształem kwarcu może osiągać różnicę wskazań zaledwie kilku sekund na miesiąc. Działanie zegarka kwarcowego opiera się na drganiach kryształka, które wywoływane są przez impuls z baterii. Mikroprocesor kwarcowego za każdym razem zlicza i sumuje 32 768 drgań zmieniając je na jeden ruch części zegarka na rękę w postaci wskazówki, oznaczający upłynięcie jednej sekundy. Dlatego też charakterystyczną cechą mechanizmu zegarka kwarcowego jest skokowy ruch sekundnika.

Części mechanicznego zegarka na rękę

Z kolei zegarki mechaniczne wykorzystują do odmierzania czasu pracę części zegarka na rękę w postaci regulatora balansowego. Zasilany jest on poprzez ręczne nakręcanie sprężyny napędowej za pomocą tzw. koronki - pokrętła w kopercie. W przypadku mechanizmów do zegarków mechanicznych praca sekundnika charakteryzuje się płynnym ruchem wskazówki.

Mechanizm zegarków automatycznych

W zegarkach automatycznych, mechanizm do zegarka napędzany jest za pomocą naturalnych ruchów naszego nadgarstka. Dzięki temu wahnik (rotor) zostaje wprawiony w ruch obrotowy, co w konsekwencji pozwala naciągać sprężynę napędową. Konstrukcja mechanizmów zegarków automatycznych pozwalają cieszyć się wygodnym użytkowaniem czasomierza.

Mechanizm zegarka sklep Dom Czasu

W naszym sklepie dostępne są mechanizmy do zegarków naręcznych marek: 

  • Miyota - niezwykle precyzyjny mechanizm do zegarków i odporny na niekorzystne czynniki zewnętrzne, (m.in. zalanie wodą).
  • Seiko - japońska odpowiedź na zegarki szwajcarskie, gwarantująca solidne części zegarka na rękę
  • Ronda, Eta, Isa - szwajcarskie mechanizmy do zegarków kwarcowych

Mechanizmy do zegarków

Mechanizmy do zegarków