Filtruj według

Producent
Producent
Kolor zegara
Kolor zegara
Mechanizm - rodzaj sekundnika
Mechanizm - rodzaj sekundnika
Obudowa zegara
Obudowa zegara

Zegary kwarcowe

Zegary kwarcowe

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji
Aktywne filtry

W naszej ofercie znajdują się zegary, których działanie oparte jest na niezawodnym mechanizmie kwarcowym. Zegary kwarcowe, to unikalne modele, które wyróżniają się bardzo dużą dokładnością w odmierzaniu czasu. Pod tym względem zegary z mechanizmem kwarcowym zdecydowanie przewyższają zegary mechaniczne. Kwarc to jeden z najpowszechniej występujących minerałów na ziemi, stąd zegary kwarcowe są tańsze i dużo łatwiej dostępne na rynku.

Historyczny zegar kwarcowy

Zegar kwarcowy, to wynalazek kanadyjczyka Warrena Marrisona. Pierwszy model jego autorstwa pochodzi z 1927 roku. Ze względu na spory rozmiar, zegary kwarcowe były początkowo używane w laboratoriach i upowszechniły się dopiero w latach 60’. Co ciekawe, dzięki zastosowaniu zegara kwarcowego udało się udowodnić, że tempo obrotu Ziemi ulega niewielkim tygodniowym zmianom.
 

Niezawodny mechanizm kwarcowy

Zegar kwarcowy odmierza czas bazując na drganiach kryształu kwarcowego, który zasilany jest przy użyciu baterii. Ogromną zaletą tego rodzaju czasomierzy jest bardzo wysoka dokładność odliczania czasu. Mechanizm kwarcowy napędzany jest przez drgania, które występują. w częstotliwościach przekraczających 30 tysięcy drgań na sekundę. Opiera się on na zjawisku piezoelektrycznym - pojawieniu się ładunków elektrycznych na krysztale kwarcu pod wpływem działań mechanicznych. Mechanizm kwarcowy bardzo często wykorzystywany jest także w innych urządzeniach elektronicznych takich jak: kalkulatory, telefony komórkowe czy komputery. 

Zegary kwarcowe - oferta Domu Czasu

W ofercie Domu Czasu znajduje się wiele rodzajów zegarów kwarcowych. Właścicielom nowoczesnych wnętrz polecamy zegary ścienne metalowe lub zegary szklane. Z kolei osobom, które preferują bardziej klasyczne wnętrza oferujemy zegary kwarcowe stylizowane na antyki. Mechanizm kwarcowy ceniony jest również przez posiadaczy zegarków na rękę, ponieważ nie trzeba ich nakręcać, co sprawia, że są dużo łatwiejsze w użytkowaniu. Zegarki kwarcowe na rękę również dostępne są w naszej ofercie.

Zegary kwarcowe

Zegary kwarcowe