Filtruj według

Zegary mechaniczne

Zegary mechaniczne

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji
Aktywne filtry

Klasyka, elegancja i niezawodność, to słowa najlepiej opisujące oferowane przez nas zegary mechaniczne. Wykonane z drewna i barwione na klasyczne kolory dębu i orzecha, wybierane są przez wielbicieli przytulnych wnętrz w tradycyjnym stylu. Elementy metalowe, takie jak wahadło i gong, zdobione są złotym kolorem. Nasze zegary mechaniczne idealnie nadają się na prezent dla ukochanej osoby z okazji ważnych uroczystości - okrągłych urodzin czy rocznic ślubu.

Ozdobny zegar mechaniczny

W naszej ofercie znajdują się zegary marki Adler, będące repliką słynnego wzoru szafki Gustava Beckera, który charakteryzuje się trzema prostokątnymi szybkami na drzwiczkach zegara. Na uwagę zasługuje także bogato zdobiony zegar z piękną figurą konia w koronie. W sprzedaży dostępne są również prostsze projekty, które pasują do mniejszych, bardziej minimalistycznych wnętrz. 

Niezawodny mechanizm

Za idealne odmierzanie czasu w zegarze mechanicznym odpowiada wahadło, które może zostać rozregulowane przez drgania, dźwięk o wyższym natężeniu czy zmiany temperatury. Wszystkie nasze zegary posiadają zamknięte w szafce wahadło, co skutecznie ogranicza działanie zewnętrznych czynników. Oferowane przez nas zegary mechaniczne nie tylko  odmierzają czas, ale też oznajmiają mijają kolejne godziny (o pełnej godzinie młoteczek uderza w gong odpowiednią ilość, a na połówkach godzin słychać jedno uderzenie). Zegar nakręca się za pomocą kluczyka, a przybliżony czas działania zegara na jednym nakręceniu wynosi około miesiąca.

Zegar mechaniczny do salonu 

Tradycyjne zegary mechaniczne, to piękna ozdoba pokoi utrzymanych w klasycznym, ciepłym stylu retro. Najczęściej wiszą w reprezentacyjnych miejscach domowego zacisza: na głównej ścianie salonu, przy wejściu w przedpokoju czy w korytarzu. Zegary mechaniczne, z powodzeniem sprawdzą się również jako dekoracja przytulnej sypialni. Wyposażone są w dwa oddzielne mechanizmy na wyliczanie czasu i wybijanie dźwięku, co pozwala na możliwość nie aktywowania trybu wybijania, który może przeszkadzać domownikom w spokojnym śnie.

Historia zegarów mechanicznych

Mechanizm zegara mechanicznego został wynaleziony przez chińskiego astronoma Lianga Lingzan oraz buddyjskiego mnicha Yi Xinga w VIII w. Nie był to jednak zegar typu wahadłowego jaki znamy dziś, bowiem koła zębate napędzane były wodą. Obecnie, zegar mechaniczny kojarzy nam się najczęściej ze stojącym lub wiszącym zegarem z kukułką. Najsłynniejsze zegary z kukułką wytwarzane są w niemieckim regionie Schwarzwald. Tradycyjny sposób produkcji sięga tutaj połowy XVII w. 

Zegary mechaniczne wiszące

Zegary mechaniczne