Filtruj według

Zegary kominkowe mechaniczne

Zegary kominkowe mechaniczne

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji
Aktywne filtry

Zegary mechaniczne stanowią ważną część bogatego zbioru zegarów do wnętrz. Są synonimem ponadczasowego piękna oraz kwintesencją elegancji. Postawione na kominku lub masywnych meblach zegary kominkowe mechaniczne naznaczą wnętrza luksusem i pozwolą na czerpanie radości z przebywania w takim otoczeniu.

Zegary kominkowe drewniane – modne wczoraj, dziś i jutro

Zegary kominkowe to dekoracje rodem z dawnych czasów, które przez lata nie straciły nic ze swojej popularności. Można wręcz powiedzieć, że zyskały w oczach osób aktywnie poszukujących stylowych ozdób do wnętrz. Zegarami kominkowymi mechanicznymi zachwycali się w osiemnastowiecznej Europie przedstawiciele elit, dziś my możemy się w nich zakochać na nowo. Zegary kominkowe mechaniczne były i wciąż są wykonywane z pieczołowitą starannością, co wyraźnie widać, patrząc na wykończenie detali. Zegary te są bardzo subtelnie, a jednocześnie misternie zdobione.
 

Zegar kominkowy mechaniczny – nie tylko do salonu

Zwykle przyjmujemy, że zegary kominkowe drewniane zdobią salony. Nie są to jednak jedyne pomieszczenia, w których możemy postawić takie czasomierze. Z pewnością zegar kominkowy mechaniczny może się rozgościć na masywnych, drewnianych meblach w gabinecie lub w sypialni. W otoczeniu innych, stylowych przedmiotów zegary kominkowe drewniane będą wyglądać równie elegancko, co w pełnym przepychu salonie.
 

Magia mechanizmu

Zegary kominkowe mechaniczne cieszą się dużym uznaniem kolekcjonerów nie tylko ze względu na swój oryginalny wygląd, ale także sposób działania. Napęd mechaniczny jest najstarszym, jaki kiedykolwiek używano w zegarach do wnętrz i zegarkach na rękę. Zegary mechaniczne posiadają skomplikowany mechanizm napędzany naciągniętą sprężyną. Posiadanie zegara kominkowego mechanicznego podkreśla dobry gust oraz zamożność swojego właściciela i cieszy oko gości. Nakręcanie co kilka dni zegara ma swój urok i może stać się naszym osobistym rytuałem.
 

Zegary kominkowe – przedmioty z duszą

Po latach fascynacji zegarami elektronicznymi zegary mechaniczne przeżywają swój renesans. Popularność zegarów kominkowych mechanicznych uosabia nasze zamiłowanie do nieprzemijającego piękna oraz tęsknotę za tym, by zyskać kontrolę nad upływającym czasem. Są swoistym symbol pewnej ekstrawagancji. Ich zakup to szansa na wprowadzenie do swoich wnętrz piękna w czystej postaci. Stare wzory wciąż zachwycają nas swoją ponadczasową stylistyką, do której chce się wracać, dlatego drewniane zegary kominkowe można kupić zawsze, nie przejmując się tym, że ich piękno kiedyś przeminie.

Zegary kominkowe mechaniczne drewniane

Zegary kominkowe mechaniczne