Filtruj według

Zegary kominkowe z kurantem

Zegary kominkowe z kurantem

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji
Aktywne filtry

Kominek znajduje się zazwyczaj w centralnym punkcie reprezentacyjnego pomieszczenia, sprawiając, że przestrzeń jest bardziej przyjazna i przytulna. Stanowi on idealne miejsce do postawienia zegara kominkowego. Klasyczne zegary kominkowe z kurantem świetnie sprawdzają się także jako dekoracja niewysokich szafek, półek, nocnych stolików oraz komód.

Historia zegarów kominkowych

Zegary kominkowe swoją popularność zyskały już w drugiej połowie XVIII wieku, kiedy to stały się ważnymi elementami salonowych aranżacji w całej Europie. Początkowo zegary te rzeczywiście służyły ozdobie kominka, ponieważ większość ogrzewanych pomieszczeń miała własne palenisko. Dziś zegary kominkowe z kurantem nie odeszły do lamusa. Ze względu na swoje piękno oraz funkcjonalność zaskarbiły sobie przychylność milionów ludzi na całym świecie i zagościły na meblach w tradycyjnie urządzonych salonach, kolonialnych gabinetach lub glamourowych sypialniach. Zegary kominkowe z kurantem znajdują swoje miejsce także w eklektycznych wnętrzach.

Jak dobrać zegar kominkowy z kurantem

Tradycyjny zegar kominkowy z kurantem ma prosty kształt i jest zaprojektowany tak, by wieńczył obudowę kominka, półki czy parapetu. Jego obudowa wykonana jest z wysokogatunkowego, eleganckiego drewna, często pokrywanego dodatkową warstwą politury. W tej postaci spotykamy go również dziś, choć pojawiło się wiele współczesnych, bardziej ozdobnych form zegarów kominkowych. Oczywiście taki zegar do wnętrz musi razem z kominkiem tworzyć całość, a nie wyglądać jakby trafił tam przez przypadek. Zegar kominkowy z kurantem nie może zbytnio przytłaczać aranżacji, ale też nie powinien w niej zniknąć. Jednym ze sposobów na dobór zegara kominkowego jest dopasowanie jego stylistyki do wykończenia obudowy paleniska lub nawiązanie do materiałów podobnych do tych użytych w obudowie kominka.

Piękna melodia – efektowny dodatek do zegara

Zegar kominkowy z kurantem to jednocześnie piękno i funkcjonalność mechanizmu ukrytego w niewielkiej obudowie. Zegary kominowe z kurantem dostępne w naszej ofercie wygrywają melodię Westminister wzorowaną na tej rozbrzmiewającej z wieży zegarowej gmachu parlamentu w Londynie. Dzięki temu, że mechanizm kuranta jest niezależny od mechanizmu zegara, można go wyłączyć bez przerywania pracy czasomierza. Mechanizm kuranta wyłącza się także automatycznie w godzinach od 21 do 6 rano i dlatego nie przeszkadza we śnie.

Zegar kominkowy z kurantem zawsze na czasie

Zegary kominkowe z kurantem są praktyczne, ale cenimy je przede wszystkim za walory estetyczne. Zwykle są bardzo piękne i dekoracyjne. Na rynku dostępne są różne rodzaje, wzory oraz kolory zegarów kominkowych z kurantem. Warto poświęcić czas na znalezienie tego odpowiedniego, zwłaszcza że mamy w tym zakresie bardzo duży wybór. 

Zegary kominkowe z kurantem - drewniane zegary z melodią

Zegary kominkowe z kurantem