Filtruj według

Producent
Producent
Cena
Cena
Kolor zegara
Kolor zegara
Mechanizm - opcja wybijania dźwięków
Mechanizm - opcja wybijania dźwięków
Mechanizm - rodzaj sekundnika
Mechanizm - rodzaj sekundnika
Mechanizm zegara / zasilanie
Mechanizm zegara / zasilanie
Obudowa zegara
Obudowa zegara

Zegary kominkowe

Zegary kominkowe

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji
Aktywne filtry

Moda na ozdabianie kominków stylowymi zegarami sięga swoimi korzeniami osiemnastowiecznej Francji. To w tym okresie pojawiły się precyzyjnie wykonane zegary kominkowe, które stawały się integralnym elementem salonowych aranżacji. Moda na dekorowanie nimi wnętrz przetrwała do dziś. Co więcej, dzięki kreatywności współczesnych projektantów, miłośnicy pięknych, stylowych dodatków do wnętrz mają ogromne pole do popisu.

Nie tylko na kominek

Zegary kominkowe początkowo były bogato zdobione i nawiązywały formą do kominków, na których były stawiane. Stąd też bierze się ich nazwa. Ze względu na swoje piękno oraz ogromną funkcjonalność współcześnie zaskarbiły sobie serca projektantów wnętrz, którzy ochoczo umieszczają je dziś nie tylko na kominkach, ale też na stolikach, szafkach czy komodach. W otoczeniu książek stanowią także ciekawą dekorację różnego typu półek. Bardzo często zegary kominkowe zdobią dziś sypialnie czy stylowo urządzone gabinety i dodają tym pomieszczeniom niesamowitego charakteru.

Tradycyjne i nowoczesne zegary kominkowe

Pierwotnie zegary kominkowe przybierały formę tarczy obudowanej eleganckim drewnem. Wprawdzie takie zegary kominkowe mechaniczne cieszą się uznaniem także dziś, ale doczekały się również innych, bardziej ozdobnych form. W naszej ofercie szczególne miejsce zajmują zegary kominkowe kwarcowe w stylu retro, vintage. Ciepłe kolory oraz postarzane dodatki sprawiają, że patrząc na nie można odnieść wrażenie, że cofnęliśmy się w czasie. Ich wybór to idealny sposób na ponadczasową dekorację komody, biurka czy szafki.

Bardzo dużą popularnością cieszą się zegary kominkowe z figurą. Dzięki swojemu ozdobnemu wyglądowi przypominają one jednak bardziej dzieła sztuki niż faktyczne czasomierze. Ich wybór to strzał w dziesiątkę dla wszystkich tych, którzy kochają pałacowe stylizacje.

Zegary kominkowe wczoraj i dziś

Choć zegary kominkowe, podobnie jak zegary ścienne są bardzo praktyczne, to jednak cenimy je przede wszystkim za dekoracyjność. Używano ich już przed wiekami, żeby upiększyć dom i nadać mu atmosferę i tak pozostało do dziś. Dzięki wszechstronnym kształtom, teksturom, rozmiarom i wzorom zegar kominkowy sprawdzi się każdym wnętrzu bez względu na to, czy będzie urządzone tradycyjnie, czy nowocześnie. Warto zaufać swoim artystycznym instynktom i pokusić się o zakup takiego zegara dla siebie lub kogoś z bliskich. Z cieszącym oko zegarem kominkowym czas będzie upływał znacznie przyjemniej.

Zegary kominkowe - zegar kominkowy do każdego salonu

Zegary kominkowe